Výběr vhodného představení podle věku

Při výběru programu nezáleží ani tak na fyzickém věku, jako spíše na mentálním.  Při domlouvání programu se vždy ptám na věkové složení a množství dětí, neboť děti různého věku reagují různě a také je zajímají rozdílné věci. I v případě, že máte skupinu dětí velmi širokého věkového rozpětí se vždy snažím připravit program dle Vašich potřeb.

Kouzlení pro věk od 3 let do 6 let (předškoláci)

Rozzářené dětské oči ...

Rozzářené dětské oči ...

Děti tohoto věku jsou hodně hravé. Jejich svět je plný barev, pohádek, zvířátek a rýmovaček . Ne vždy jsou už schopni pochopit kouzlení jako takové a mnohem lépe je zaujme maňásek nebo dobře podaná pohádka. Přesto se budou skvěle bavit.

V tomto věku se u dětí často střídá absolutní zaujetí s okamžiky nepozornosti. Proto mnohem více využívám takzvaného skupinového kouzlení, kde děti pomáhají kouzlit ze svého místa. Tím jim umožním nejen zvládat chvilkovou nepozornost, ale děti jsou součástí skupiny a i bojácnější nebo stydlivější děti si takto představení více užijí.

Překvapení ...

Překvapení ...

Přesto však i tady využívám pomocníků při kouzlení, kteří mi různě přidržují a kontrolují kouzelnické pomůcky nebo jinak pomohou. Především oslavenec má část věnovanou jen a jen sobě.

Malý dárek ve formě lízátka je samozřejmostí pro všechny děti na konci představení.

  • 10297856_10202215723015512_3770386552778204500_nKouzelnický program trvá většinou cca 40 minut. Píši většinou, neboť vše záleží na tom, jak děti reagují, jak vnímají, jak jsou unavené. Pokud jsou například všechny tříleté a představení je potřeba udělat kratší a zapojit jinou činnost , tak jej zkrátím a doplním nějakou hrou nebo soutěží. Pokud se naopak děti věkově blíží již ke školnímu věku a kouzlení je baví víc, udělám představení delší. Délku volím vždy podle aktuální situace. Po kouzlení většinou každému dítěti vymodeluji něco z balonků –pejska, meč, čepici, květinu,….
  • V tomto věku je možné kromě zábavné kouzelnické show dětem vybrat show více pohádkovou - plnou kouzelných příběhů a zázraků.

Kouzlení pro věk od 6 let do 8 let – cca 1 až 2 (3) třída

Radost ...

Radost ...

Úžasné balonkové čepice ...

Úžasné balonkové čepice ...

V tomto věku mají už děti většinou ze školy vycvičenou pozornost a lze s nimi kouzlit naplno. Tyto děti mají rádi různé hlouposti, směšné hříčky a pitvoření, ale jsou i velmi neposedné a aktivní. Proto do programu zařazuji nejen chvíle kdy se pozornost soustředí na to co děláme, ale i okamžiky kdy se děti protáhnou a energii „upustí“. Představení začíná v podstatě od chvíle, kdy k Vám vstoupím do dveří. Skvělá kouzla, iluze, momenty překvapení a úžasu, stejně jako záchvaty smíchu – to vše beru jako samozřejmé.

Odměna na konci ...

Odměna na konci ...

Oslavenec má opět svou část s kouzly, kdy ho pozvu k sobě a pozornost ostatních je plně soustředěna na něj (na ni). Nikdy však nikoho nenutím do situace, která by se mu jakkoli nelíbila. Pokud je oslavencem velmi plaché dítě, nechám ho mezi ostatními. I tak to udělám tak, aby se cítil(a) výjimečně.

Opět na konci představení vykouzlíme všem dětem lízátka a opět mají všichni možnost dostat balónkové zvířátko.

  • V tomto věku máme velmi široký výběr možností programu, lze zvolit jak show s "příběhy z Kouzelné knihovny", tak zábavnou narozeninovou, ale pro pravé zvědavce lze zvolit i show "Prozrazená kouzelnická tajemství". Také speciální kouzlo pro oslavence ve formě vykouzlených peněz má v některých případech již smysl.
  • Z ostatního programu je k dispozici výuka kouzlení, balonkový workshop nebo třeba bláznivé taneční a narozeninové hry a soutěže.

Kouzlení pro věk od 9 do 11 let - 3 až 4 (5) třída

Abraka dabraka ...

Abraka dabraka ...

Pro tuto věkovou kategorii se většinou kouzelníkům nekouzlí snadno. Děti již nechtějí primitivní „dětské“ triky určené pro „malé“ děti. Také zejména chlapci zkoušejí mantinely, co vše si mohou a nemohou dovolit. Z hlediska baviče a kouzelníka je to velmi obtížná pozice.

Já osobně mám tyto oslavy nejraději. Nevím proč, ale jedny z nejzábavnějších oslav které jsem kdy kouzlila byly právě v této věkové kategorii.

Spousta smíchu ...

Spousta smíchu ...

Přestože děti zajímají především různé „nechutnosti“, vychytralosti a hlavně spousta hloupostí (což jistě jako rodiče občas vnímáte v podobě různých vtipů a „obohaceného“ slovníku), vždy se snažím o to, aby oslava probíhala korektně a slušně. Některým tématům se však nevyhneme – děti určitě zaznamenají prdící balónky, ukážu jim kouzelnický čistič nosu a pokud je to možné, tak využiji přirozeného napětí, které v tomto věku začíná vznikat mezi chlapci a dívkami. Jak jsem už psala – vše v mezích slušnosti.

Spoustu akce ...

Spoustu akce ...

Pro oslavence je opět připraven speciální blok s kouzly. Pokud si to budete přát, je možné dítěti vykouzlit skutečné peníze (100, 200 či více Kč). V tomto věku už mají děti o penězích pojem a jistě je tím potěšíte. Samozřejmě že peníze nejsou vtipný dárek, vtipný a zajímavý je především způsob jejich vykouzlení a předání.

Kromě Zábavné narozeninové show lze zvolit i speciální show "Prozrazená kouzelnická tajemství".

  • Z ostatního programu je k dispozici, stejně jako u předchozí kategorie,  výuka kouzlení, balonkový workshop nebo třeba bláznivé taneční a narozeninové hry a soutěže.
  • I při tomto představení vznikne mnoho vhodných okamžiků k focení.

Věk 12 a více let

Na kouzelnickém představení pro tuto věkovou skupinu pilně pracuji…. Ale ještě není zcela hotova dle mých představ. Z programu dnes mohu nabídnout blok výuky kouzlení a balonkový workshop. Program lze dále doplnit několika vhodnými narozeninovými hrami a soutěžemi.

Zajímá Vás více? Přečtěte si FAQ
Chcete mne kontaktovat? Na něco se zeptat? Napište mi email nebo zavolejte - kontakty na stránce ….. prosím Kontakt.
Zajímají Vás ceny jednotlivých balíčků i kouzelnických představení? Více na stránce Ceny
Chcete něco jiného, odlišného? Ozvěte se, ráda připravím program právě pro Vás.

Kouzlení pro malé ...

Kouzlení pro malé ...

Kouzlení pro větší ...

Kouzlení pro větší ...

Bylo to skvělé ...

Bylo to skvělé ...